Emblemos apsauga

Tarptautinė humanitarinė teisė - tarptautinės teisės šaka, reguliuojanti ginkluotų konfliktų šalių teisinę padėtį, siekianti sušvelninti ginkluoto konflikto poveikį apsaugant konflikte nedalyvaujančius arba nebedalyvaujančius asmenis ir reglamentuojanti karo veiksmų vykdymo priemones bei metodus. 

TIKSLAS

Lietuvos Respublika, pasirašydama ir ratifikuodama Ženevos konvencijas dėl karo aukų apsaugos ir 1977 m. bei 2005 m. jų papildomus protokolus (Žin. 2000, Nr. 63-1904) įsipareigojo supažindinti visuomenę – kariškius ir civilius – su šių tarptautinių dokumentų turiniu. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija yra valstybės pagalbininkė šioje srityje.
 

VEIKLA
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, bendradarbiaudama su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus komitetu, tarptautinės humanitarinės teisės veiklą vykdo nuo 1998 metų.
 
  • Rengia ar padeda rengti seminarus, kursus, mokymus, vasaros mokyklas (akademijas) bei kitokius renginius humanitarinės teisės tema;
  • Skleidžia žinias apie humanitarinę teisę per Lietuvos žiniasklaidą;
  • Teikia konsultacijas bei literatūrinę medžiagą humanitarinės teisės bei Raudonojo Kryžiaus emblemos naudojimo klausimais;
  • Bendradarbiauja su valstybės institucijomis įgyvendinant humanitarinę teisę Lietuvoje.
  • Svarbią vietą užima ir Raudojo Kryžiaus emblemos ir pavadinimo apsauga, pažeidėjų įspėjimas ir perdavimas teisėsaugos institucijoms.
 
EMBLEMA
Raudonojo Kryžiaus emblema – nepriklausomybės, nešališkumo ir neutralumo ženklas humanitarinio judėjimo misijoje, išreiškiantis jo esmę ir atspindintis jo dvasią.
Išgirdę žodžius „Raudonasis Kryžius“, daugelis žmonių Lietuvoje pirmiausia juos asocijuoja su medicina, sveikatos priežiūra, nes ištisus dešimtmečius raudonu kryžiumi baltame fone buvo žymimos ligoninės, poliklinikos, vaistinės, greitosios pagalbos automobiliai ir visa kita, kas turėjo bent menkiausią ryšį su sveikatos priežiūra. Pagrindinė emblemos paskirtis – suteikti apsaugą  pagalbą teikiantiems žmonėms – yra užmirštama ar net visiškai nežinoma.
 
Daugiau informacijos:

Tarptautinė humanitarinė teisė

Emblemos istorija

Emblemos funkcijos ir naudojimo tikslai

Emblemos apsauga – valstybės pareiga
 
Kontaktai 

Elzė Maciulevičiūtė
tel. 852127322

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.