Humanitarinė pagalba

Humanitarinė pagalba – tai priemonės ir veiksmai, kurių tikslas gelbėti žmonių gyvybes, palengvinti jų kančias ir išsaugoti jų orumą per stichines ir dėl žmogus veiklos kylančias nelaimes ir esant jų padariniams.


 
MŪSŲ TIKSLAS

Padėti labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms Lietuvoje ir ir kitiems nelaimės ištiktiems asmenims visame pasaulyje.
 

  • Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija (LRKD) vykdo įvairią pagalbą socialiai remtiniems asmenims, senjorams, neįgaliesiems, ligoniams, našlaičiams ir be globos likusiems vaikams, bedarbiams ir kitiems nelaimės ištiktiems asmenims.
  • Draugijos darbuotojai ir savanoriai renka iš  gyventojų drabužius, avalynę, patalynę ir juos nemokamai dalina minėtoms gyventojų grupėms.
  • Taip pat organizuojamos lėšų rinkimo akcijos stichinių ir kitų nelaimių aukoms pasaulyje. Aukoti galima pinigais arba materialinėmis vertybėmis. 


Lėšų rinkimo akcijos nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių ir karinių konfliktų aukoms:

2010 m. buvo surinkta 108 674 Lt paramos, iš jų 95 980 Lt skirta cunamio aukoms Haityje, 11 258 Lt – nukentėjusiems nuo potvynio Lenkijoje, 1436 Lt– nukentėjusiems nuo potvynio Pakistane.

2011 m. Japonijos Fukušimos avarijos aukoms surinkta 396 610 Lt.
   
2014 m. organizuota lėšų rinkimo kampanija nukentėjusiems rytų Ukrainoje paremti. Lietuvos gyventojai paaukojo 51 tūkst. Lt. Lėšos pervestos Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui, kuris, įvertinęs situaciją ir gyventojų pagrindinius poreikius, įgijo būtiniausių ir labiausiai reikalingų produktų ar priemonių rytų Ukrainos žmonėms. Dalis lėšų skirta atstatymo darbams.

 

2015 m. Balandžio mėnesį Nepale įvykęs 7,8 balo žemės drebėjimas nusinešė apie 8 000 gyvybių, beveik 18 tūkst. žmonių buvo sužeisti. Nelaimė padarė milžiniškus nuostolius: sugriauti pastatai, netekę pastogės žmonės priversti glaustis po atviru dangumi.

Lietuvos Raudonasis Kryžius kvietė visus nelikti abejingais ir prisidėti prie pagalbos teikimo nukentėjusiems. Iš viso Lietuvos gyventojai nukentėjusiems Nepale paaukojo kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų.
Surinktos aukos pervestos Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai. 


Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims programa:

  • Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija  paramą pagal šią programą dalina maistą dalina 12-oje Raudonojo Kryžiaus skyrių - Alytuje, Utenoje, Rokiškyje, Šilutėje, Kupiškyje, Šiaulių mieste ir  Šiaulių rajone, Kretingoje, Pakruojyje, Anykščiuose.
  • Dalinimas vyksta pagal Socialinės  apsaugos ir darbo ministerijos nustatytus kriterijus bei paruoštas prašymų formas, kurias gyventojai galėjo užpildyti seniūnijose pagal gyvenamą vietą. Pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neturi viršyti 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio per mėnesį.


2015 m. gruodžio mėnesį maisto paketus gavo 45.000 asmenų.

KONTAKTAI:

Gražina Dačkienė
LRKD administratorė
Tel: 8-5 2628037, el. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.