Pagyvenusių, vienišų žmonių priežiūra

Raudonojo Kryžiaus organizacijos misija - padėti socialiai remtiniems žmonėms visame pasaulyje. Vadovaujantis šia misija Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija teikia pagalbą socialiai pažeidžiamiems žmonėms Lietuvoje ir už jos ribų. Įgyvendindama įvairias programas, draugija siekia ne tik atsižvelgti į socialiai remtinų, pagyvenusių, vienišų bei lėtinėmis ligomis sergančių žmonių poreikius, bet ir gerinti gyvenimo kokybę, skatinti užimtumą ir mažinti socialinę atskirtį.VEIKLOS TIKSLAS
Slaugyti bei prižiūrėti vienišus, senyvus, lėtinėmis ligomis sergančius asmenis, teikti jiems nuolatinę kompleksinę priežiūrą ir pagalbą jų namuose, tobulinti slaugytojų profesinius įgūdžius.

KAIP MES PADEDAME
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija su seneliais, vienišais bei lėtinėmis ligomis sergančiais asmenimis dirba nuo 1961 m. Programa pripažinta ne tik LR Vyriausybės (nuo 1995 m. dalis veiklų finansuojama SAM lėšomis), bet ir Tarptautinio Kryžiaus draugijų Federacijos.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos slaugytojos ne tik teikia moralinę, psichologinę pagalbą, bet ir slaugo neįgalius ar pagyvenusius, lėtinėmis ligomis sergančius asmenis namuose, siekia gerinti jų gyvenimo kokybę, mažinant jų socialinę atskirtį.
 
Darbas su pagyvenusiais, vienišais ir lėtinėmis ligomis sergančiais žmonėmis


Pagrindinis dėmesys yra skiriamas:
• vienišų, pagyvenusių, lėtinėmis ligomis sergančių  žmonių dvasinės pusiausvyros palaikymui;
• sveikai gyvensenai, mokymams visuomenei, savipagalbos grupėms;
• socialinio gerbūvio gerinimui;
• vienišų žmonių integravimui į visuomenę, siekiant panaikinti žmonių vienatvę;
• organizuoti susitikimus – vakaronės su vienišais, senyvo amžiaus, neįgaliais žmonėmis.

Programos:

1. LR SAM 2012 m. lapkričio 19 d. įsakymu Nr. V-1051 patvirtinta  Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos lėtinėmis ligomis sergančių, negalinčių savimi pasirūpinti žmonių nuolatinės priežiūros  2013-2015 metų  programa.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija taip pat vykdo 
Savanorių mokymo programą socialinei veiklai, kurios trukmė 12 val.
 

Tarptautinis projektas:

Savanorių pagalbos pažeidžiamiems asmenims sistemos gerinimas Lietuvoje, Latvijoje ir Baltarusijoje Bendradarbiavimo per sieną programos rėmuose


Kontaktai:

Socialinės paramos ir slaugos vyr.administratorė
Zita Juškienė
Tel. 8 5 2492735
El.paštas: 
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.