Gerumo pajėgos prieš virusą - aukok pagalbai seneliams

Plintant covid-19 virusui, vyresnio amžiaus žmonės atsiduria didžiausioje rizikoje. Vyresnių nei 70 metų amžiaus žmonių kategorijoje mirštamumas nuo koronaviruso siekia 17 proc., taigi jiems nerekomenduojama palikti namų. Mūsų šalyje gyvena apie pusę milijono vyresnio amžiaus žmonių, ne visi seneliai turi į ką kreiptis, todėl labai svarbu kuo greičiau organizuoti sisteminę pagalbą ir sutelkti pagalbos fondą, nuo kurio surenkamų lėšų priklausys pagalbos mastai.

Lietuvoje paskelbus karantiną vieniši, vyresnio amžiaus žmonės netrukus pristigs būtiniausių dalykų. Mes norime apsaugoti juos, pasiūlydami jiems praktinę Raudonojo Kryžiaus savanorių pagalbą, kad žmonėms nereikėtų išeiti iš namų

"Šiais nepaprastai sunkiais laikais ypač svarbu, kad niekas neliktų vienas" – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

Atsižvelgdami į senelių poreikius, savanoriai pasirūpins maisto produktais, vaistais, telefonu nuramins ar išves šunį – maži bet labai svarbūs darbai, kurie gali prisidėti prie senelio sveikatos išsaugojimo. Pagalbos pobūdis gali keistis priklausomai nuo besikaičiančios situacijos. Esame lankstūs ir padėsime ten, kur mūsų labiausiai reikės.

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje jau dabar kuriamas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių rezervas. Reaguodami į poreikį, plėsimės į kitus miestus.

Nuotoliniu būdu apmokyti savanoriai pasitelkiami atliepti izoliuotų žmonių poreikius:

  • užtikrinti būtinų produktų pristatymą izoliuotiems žmonėms;
  • nuraminti, suteikti pirmąją psichologinę pagalbą telefonu;
  • užtikrinti kitus individualius poreikius.

Savanorių rezervas gali būti naudojamas ir kitoms reikmėms, priklausomai nuo visuomenės poreikių ir situacijos.

Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai bendradarbiauja su valstybės institucijomis. Pagalba karantino izoliuotiems žmonėms bus teikiama nuolat.

Maži žmogiški pagalbos  veiksmai gali išgelbėti gyvybę. Svarbu aukoti dabar, kol dar galime pakeisti situaciją!

Padėkite apsaugoti pažeidžiamiausius tarp mūsų!

Aukoti galite:

Tel. 1410 – auka 10 Eur

Didesnę sumą galite paaukoti: 

https://www.redcross.lt/donations , aukodami aukok.lt arba į mūsų banko sąskaitą:

SEB bankas LT277044060000908211