Gerumo pajėgos prieš virusą – Lietuvos Raudonasis Kryžius ir AVIVA

Vyresnio amžiaus žmonės yra COVID-19 rizikos grupėje, todėl norėdami jiems palengvinti šį laikotarpį, drauge su uždarąja gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo bendrove "Aviva Lietuva" vykdome projektą "Gerumo pajėgos prieš virusą – Lietuvos Raudonasis Kryžius ir AVIVA". Šiam projektui "Aviva Lietuva" skyrė 122 tūkstančius eurų, kurie leido įdiegti savanorių nuotolinių mokymų ir informavimo sistemą, padėsiančią savanoriams lengviau rūpintis skirtinguose Lietuvos miestuose gyvenančiais vienišais senyvo amžiaus žmonėmis.

Lietuvos Raudojo Kryžiaus savanoriai šiuo metu seneliams padeda atlikti darbus, saugiai pristato maistą ir vaistus, o svarbiausia – neleidžia jaustis vienišiems. Net ketvirtadaliui vienišų senelių svarbiausia yra bendravimas, palaikymas, nuoširdūs patarimai ir informacija, rodo mūsų karantino pradžioje vykdyta apklausa. Todėl savanoriai su globojamais seneliais kone kasdien bendrauja telefonu ar pro balkoną, langą. Jie kalbasi apie kasdienius rūpesčius, drauge aptaria svarbiausias naujienas, pokyčius. Savanoriai nuotoliniu būdu įvertina vyresnio amžiaus žmogaus emocinę būklę, palaiko, išklauso, primena, kaip rūpintis savimi. Taip pat dažnai nuramina ir paaiškina kartais ne iškart suprantamus procesus. Visa tai – maži, bet labai svarbūs darbai, kurie prisideda prie kiekvieno senelio sveikatos ir geros nuotaikos išsaugojimo.

Galime padėti daugiau senelių

Kad nenutrūktų jau esamos draugystės bei galėtumėme kurti naujas, plečiame ir savanorių ratą – gavus "Aviva Lietuva" paramą jį padidinome iki 350 visoje Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvos Raudonasis Kryžius aplanko žymiai didesnį kiekį senelių nei prieš karantiną – net 800 ir šis skaičius nuolat didinamas.

Tad jei jūs žinote vienišą senjorą, kuriam gali reikėti pagalbos, praneškite Lietuvos Raudonajam Kryžiui tel. nr. 8 800 00208 arba pasidalinkite šiuo numeriu su senjoru. Padėkite pasiekti ir apsaugoti rizikos grupei priklausančius vienišus senelius.

Savanorių rezervas

Pasaulinės pandemijos metu padedame užtikrinti ne tik vienišų, vyresnių senelių priežiūrą, bet stengiamės pagelbėti ir visiems dėl COVID-19 izoliuotiems asmenims. Todėl Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje taip pat sutelkėme Lietuvos Raudojo Kryžiaus ir AVIVA gerumo pajėgas prieš virusą ir sukūrėme Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių rezervą. Šio rezervo savanoriai yra nuotoliniu būdu apmokyti:

  • Užtikrinti būtinųjų produktų pristatymą izoliuotiems žmonėms;
  • Nuraminti, suteikti pirmąją psichologinę pagalbą telefonu;
  • Užtikrinti kitus individualius poreikius.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių rezervas gali būti naudojamas ir kitoms reikmėms, priklausomai nuo visuomenės poreikių ir situacijos.

Daugiau apie projektą:

https://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/psichologija/2020/05/11/news/nesaugiai-besijauciantiems-salies-seneliams-papildomos-savanoriu-pajegos-14846312/

https://www.moteris.lt/lt/laisvalaikis/g-63477-lietuvos-raudonojo-kryziaus-savanoris-vytautas-vienisus-senelius-galima-lankyti-saugiai-ir-linksmai