Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia savanorius padėti ligoninėms

Lietuvos Raudonasis Kryžius, reaguodamas į COVID-19 plitimą ir sunkią padėtį Lietuvos ligoninėse, kviečia tapti savanoriais ir padėti medicinos įstaigoms, senelių globos namams, žmonėms, esantiems izoliacijoje. Savanoriauti kviečiame tuos, kurie pastarąsias dvi savaites nebuvo užsienyje, nebendravo su užsikrėtusiais ir nejaučia ligos simptomų.

VILNIAUS IR KAUNO MIESTUOSE SAVANORIŲ TURIME PAKANKAMAI. Registruokitės, jei esate iš kito miesto.

Savanorystės anketą kviečiame pildyti čia

Dėkojame visiems už parodytą gerą valią norit prisidėti prie Gerumo Pajėgų Savanorių! Gavome neįtikėtiną kiekį registracijų. Su kiekvienu iš Jūsų stengėmės susisiekti asmeniškai.
Kai kurie Jūsų jau savanoriaujate ligoninėse, globos įstaigose! Stebimės ir džiaugiamės kiek Lietuvoje gerų žmonių, pasiruošusių veikti čia ir dabar! Tie, kurie dar nebuvo pakviesti mokymams, yra įtraukti į savanorių rezervą. Norime Jums padėkite už kantrybę, kuri šiuo metu yra labai svarbi laukiant, kada Jūsų siūlomos pagalbos prireiks.
Kasdien gauname atnaujintos informacijos apie Savanorių poreikį tai vienoje, tai kitoje Lietuvos vietoje. Elektroniniu paštu informuosime apie konkretesnius veiksmus. Jei laiško negavote - susisiekite el. paštu savanoriai@redcross.lt

 "Situacija regione, kaip ir visoje Lietuvoje, yra įtempta: daugėja į ligonines guldomų pacientų, serga ir medicinos personalas. Esame dėkingi savo kolektyvui, kuris supranta padėtį ir sutinka padėti kolegoms kituose skyriuose. Vis dėlto jaučiame rankų stygių ligoninėje. Yra daug veiklos, kuriai atlikti nebūtinas medicininis išsilavinimas, tačiau be jos sutriktų visos ligoninės darnus funkcionavimas. Nuoširdžiai džiaugiamės Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pasiūlyta iniciatyva suburti padėti galinčius savanorius. Iš visos širdies dėkojame socialiai atsakingiems Lietuvos žmonėms, kurie nelengvu metu turi jėgų ir pasiryžimo padėti kitiems", –  sako VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Laukiami savanoriai, kurie galėtų prisidėti prie kurjerinės veiklos: nuvežti pacientus iš vieno skyriaus į kitą, paimti tyrimų mėginius ir pristatyti juos į laboratoriją, palydėti pacientus tyrimams, procedūroms, perduoti siuntinius pacientams. Labai viliamasi sulaukti tokių savanorių, kurie pagalbą galėtų teikti ilgesnį laiką, skirdami tam ne mažiau nei  20 valandų per savaitę: "Toks prašymas savanoriams – neeilinis, tačiau ir savanorystės aplinkybės yra išskirtinės: mokymams turėsime skirti didelį dėmesį – ir dėl asmeninės apsaugos, ir dėl logistinių dalykų – tam investuosime daug brangaus laiko. Labai lauktume savanorių, galinčių dirbti pamainomis, ypač svarbu – darbas naktimis ir švenčių metu". 

 "Dabar yra metas, kai turime sutelkti visas galinčių padėti žmonių rankas! Mūsų pagalbos labai reikia ligoninėms ir senelių globos namams – todėl kviečiu neabejingus žmones tapti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriais ir padėti mūsų sveikatos sistemai ir medikams, kurie kasdien kovoja dėl kiekvienos gyvybės", – kviečia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Savanorystės anketą kviečiame pildyti čia. Kilus klausimams rašykite savanoriai@redcross.lt

Savanorių saugumas yra Raudonojo Kryžiaus yra prioritetas, todėl visi savanoriai bus aprūpinti reikalingomis asmens apsaugos priemonėmis. Jiems nuotolinių mokymų metu bus suteikta svarbiausia informacija, kaip saugant save, padėti kitiems.

Lietuvos Raudonasis Kryžius – tai  seniausia humanitarinę pagalbą teikianti nevyriausybinė organizacija Lietuvoje. Tai unikali humanitarinė jėga, kurios stiprybė yra savanoriai, kasdien padedantys tūkstančiams žmonių Lietuvoje. Svarbiausios organizacijos veiklos: pagalba vienišiems ir sergantiems seneliams, pirmosios pagalbos mokymai, pagalba žmonėms, pasitraukusiems nuo karo.