Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia savanorius padėti savo miestams vakcinacijos metu

Prasidėjus vakcinacijai visoje Lietuvoje, Raudonasis Kryžius kviečia tapti savanoriais ir padėti medicinos įstaigoms bei savo miestams, kad vakcinacija vyktų sklandžiai ir kuo greičiau būtų įdarbintas kiekvienas gautas skiepas. O mes visi galėtume apkabinti savo artimus bei draugus.

ŠIUO METU JŪSŲ RANKŲ ITIN REIKIA KAUNE BEI VILNIUJE. Taip pat labai laukiame prisijungiant ir kituose miestuose: Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Ukmergėje ir kitur.

Kaune vakcinacija vykdoma Ledo rūmuose, tad skiepijamųjų srautai itin dideli – ir kol skiepijami senjorai, jiems labai reikia savanorių pagalbos: atvykusius senolius reikia pasitikti, rūpestingai palydėti ilgais koridoriais iki reikiamos vietos, padėti užpildyti dokumentus (ne visi senjorai primato, tad reikia Jūsų ausų, pasiruošusių išgirsti senolio vardą, ir rankų, pasiruošusių jį užrašyti). Kaunui itin reikia Jūsų rankų!

Vilniuje turime nemažai savanorių, tačiau trūksta galinčių padėti dienos metu. Todėl labai kviečiame prisijungti ir vilniečius, galinčius skirti savanorystei kelias valandas dienos metu.

Taip pat registruokitės ir jei esate iš kito miesto – masinės vakcinacijos metu rankų reikės visur.

Savanorystės anketą* kviečiame pildyti čia.

Kai kurie Jūsų jau savanoriaujate poliklinikose ir kitose vakcinacijos vietose. Stebimės ir džiaugiamės, kokie Jūs nuostabūs ir atsidavę!

Tie, kurie dar nebuvo pakviesti mokymams ir darbui poliklinikose, yra įtraukti į savanorių rezervą. Kasdien gauname atnaujintos informacijos apie savanorių poreikį tai vienoje, tai kitoje Lietuvos vietoje. Elektroniniu paštu informuosime apie konkretesnius veiksmus. Jei laiško negavote – susisiekite el. paštu savanoriai@redcross.lt

Vakcinacijos metu iš Jūsų reikės tokios pagalbos:

  • Pagalba registruojant gyventojus vizitui dėl skiepo: skambinti gyventojams, kuriems pagal nustatytus prioritetus šiuo metu priklauso skiepas ir suderinti vizito laiką į polikliniką;
  • Pagalba valdant srautus vakcinacijos vietose: pasitikti į polikliniką (ar kitą vakcinacijos įstaigą) atvykusius senjorus, padėti užpildyti reikiamus dokumentus, palydėti iki reikiamo kabineto ir t.t.;
  • Pagalba suteikiant palydėjimo/pavėžėjimo paslaugas vyresnio amžiaus ar neįgaliems asmenims, kurie nori skiepytis, tačiau patys negali atvykti ir neturi artimųjų, galinčių juos pavėžėti.

Savanorystės anketą* kviečiame pildyti čiaKilus klausimams rašykite savanoriai@redcross.lt

Savanorių saugumas yra Raudonojo Kryžiaus yra prioritetas, todėl visi savanoriai bus aprūpinti reikalingomis asmens apsaugos priemonėmis. Jiems nuotolinių mokymų metu bus suteikta svarbiausia informacija, kaip saugant save, padėti kitiems.

Lietuvos Raudonasis Kryžius – tai  seniausia humanitarinę pagalbą teikianti nevyriausybinė organizacija Lietuvoje. Tai unikali humanitarinė jėga, kurios stiprybė yra savanoriai, kasdien padedantys tūkstančiams žmonių Lietuvoje. Svarbiausios organizacijos veiklos: pagalba vienišiems ir sergantiems seneliams; pirmosios pagalbos mokymai; pagalba žmonėms, pasitraukusiems nuo karo ar neramumų savose šalyse bei pagalba valstybei ekstremalių situacijų atvejais.

* Užpildę savanorio anketą ir praėję reikiamus mokymus, Jūs tapsite Lietuvos Raudonojo Kryžiaus rezervo savanoriais. Tai reiškia, kad kviesime Jus padėti savo miestui ar valstybei ne tik epidemijos metu, bet ir kitų kritinių situacijų ar įvykių atvejais.