Padėk veikti savanorių pajėgoms ligoninėse!

Lietuvoje išplitus Covid-19 virusui, ligoninės tapo perpildytos pacientais, ėmė sirgti ir medicinos personalas. Dauguma globos namų tapo Covid-19 židiniais, dėl izoliacijos ar ligos ėmė trūkti darbuotojų.

Lietuvos Raudonasis Kryžius, reaguodamas į COVID-19 plitimą ir sunkią padėtį šalyje, telkė savanorių pajėgas, kurios teikė pagalbą medicinos įstaigoms, senelių globos namams, žmonėms, esantiems izoliacijoje. Savanoriai ligoninėse ir globos namuose "atlaisvino" įtemptą specialistų kasdienybę: padėjo su užduotimis, kurios skirtos bendrajai įstaigų tvarkai palaikyti, kad specialistai ir medikai galėtų visą dėmesį skirti tiems darbams, kuriems reikėjo jų kvalifikuotų rankų ir profesionalumo.

2020 m. gruodį - 2021 m. sausį vykdėme lėšų rinkimo kampaniją, kurios tikslas buvo organizuoti pagalbą ligoninėse, globos įstaigose bei padėti žmonėms, esantiems izoliacijoje.

Ligoninėse

savanoriai talkino užtikrindami tyrimų pristatymą laboratorijoms, išnešiodavo siuntinius ar kitus daiktus ligoniams. Taip pat palydėdavo pacientus į procedūras, tyrimus, padėjo koordinuoti srautus ligoninių priimamuosiuose, darbavosi ligoninių skalbyklose. Dalyje ligoninių savanoriai veikė ir raudonosiose zonose, t.y. kovidiniuose skyriuose.

Globos namuose

savanoriai padėjo virtuvėje ruošiant maistą, kurį išnešiodavo seneliams, juos maitino. Taip pat prižiūrėjo patalpų tvarką, jas valė ir dezinfekavo, kasė sniegą lauke. Savanoriai išvesdavo senelius pasivaikščioti, bendravo ir žaisdavo, padėdavo nusiskusti barzdą ar atlikti kitas higienos procedūras.Tarp senelių ir savanorių užsimezgė artimas ryšys: seneliai juos atpažindavo, kviesdavo pas save, o savanoriai sužinojo senelių pomėgius ir kokam maistui kiekvienas iš jų teikdavo pirmenybę. Dalis savanorių veikė ir raudonojoje zonoje su specialia apsaugos apranga.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie to, kad galėjome nusiųsti kuo daugiau savanorių pajėgų ten, kur be papildomų rankų viskas būtų sustoję. Surinktas lėšas naudojome savanorių atrankoms ir mokymams, efektyviam savanorių koordinavimui, palaikymui ir sudėtingų problemų sprendimui krizinėse situacijose, taip pat savanorių apsaugos priemonėms bei transporto išlaidoms ir kitai būtinajai pagalbai pandemijos metu.

Dėkojame prisidėjusiems paslaugomis: LRT, 15min, Verslo žinios, Bolt, eTaksi, Gintarinė vastinė.
Dėkojame prisidėjusiems prie kampanijos: Marijonui Mikutavičiui, Lietuvos skautų sąjungai.

Šiuo metu renkame savanorių rezervą, kuris bus iš anksto apmokytas ir pasirengęs padėti valstybei ekstremalių situacijų atvejais – tiek epidemijos metu, kaip yra dabar, tiek atsitikus kitoms didesnėms nelaimėms. Savanoriai bus kviečiami padėti valstybei kada tik prireiks jų pagalbos – masinės vakcinacijos metu, trečiosios epidemijos bangos atveju ar, pavyzdžiui, tokio gaisro, koks nutiko Alytuje, atveju. Artimiausias iššūkis, laukiantis šių savanorių – padėti savo miestų savivaldybėms vakcinacijos laikotarpiu. Priklausomai nuo atskirų miestų poreikių, savanoriai padėda vakcinacijos procese: registruoja norinčius skiepytis, padeda koordinuoti srautus skiepijimo metu ir atllieka kitus medicininio išsilavinimo nereikalaujančius darbus.

Šias veiklas jau vykdo daugiau nei 400 Raudonojo Kryžiaus savanorių 14oje miestų ir rajonų.