Sergančių ir vienišų žmonių lankymas namuose

Vienišumas ir socialinė atskirtis – sudėtingi socialiniai iššūkiai, su kuriais susiduria sparčiai senstanti mūsų visuomenė. Lietuvos Raudonasis Kryžius jau beveik šimtą metų rūpinasi sergančiais ir vienišais žmonėmis. Pagalba negalintiems savimi pasirūpinti – prioritetinė mūsų veiklos kryptis.

65 metų ir vyresnio amžiaus žmonės sudaro net penktadalį šalies gyventojų. 2017 metais šalyje gyveno daugiau nei 550 tūkst. 65 metų ir vyresnių žmonių. Prognozuojama, kad per ateinančius ketverius metus – iki 2022-ųjų – senjorų skaičius Lietuvoje gerokai viršys 560 tūkst.

Slaugome ir lankome senelius, kurie nevaikšto, yra patyrę insultą, serga diabetu, išsėtine skleroze ir kitomis ligomis. Profesionalios slaugytojos rūpinasi šių žmonių higiena, sveikata, išklauso ir pabendrauja.

Dauguma mūsų slaugomų senjorų gyvena labai paprasta viltimi – kuo ilgiau likti savo namuose, o ne atsidurti globos įstaigoje. Jiems reikia ne tik svarbios, reguliarios slaugytojų pagalbos, bet ir kasdienio bendravimo, padedančio jaustis oriai ir matyti gyvenimo prasmę. Todėl šiais metais prie patyrusios mūsų slaugytojų komandos prisijungs ir gerai organizuoti savanoriai. Jie taps vienišų senjorų draugais ir pagalbininkais.

Reguliarus lankymas namuose – labai svarbi pagalba, leidžianti senjorams kuo ilgiau jaustis savarankiškais ir visaverčiais žmonėmis.

Padėkime seneliams nesijausti vienišais - skirkite vieną ar du procentus nuo GPM.