Pagalba seneliams

Šilti apsilankymai

Vienišumo problema Lietuvoje yra tapusi masiniu reiškiniu. Vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet vis daugėja.

Kam reikalinga ši programa?

Kas trečias vyresnis negu 65 metų žmogus gyvena vienas. Kai kurie seneliai neišeina iš namų ištisus metus. Psichologų teigimu, vienišumą išgyvenantys žmonės daug dažniau suserga depresija, jaučiasi nereikalingi, neįdomūs, užmiršti.

Norėdami spręsti šią problemą, sukūrėme programą „Šilti apsilankymai”. Ji skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių rato. Juos nuolatos lanko Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

Raudonojo Kryžiaus savanorių vizitai pas vienišus senelius gerina emocinę jų savijautą. Seneliams itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas, todėl savanoriai tampa naujais jų draugais.

Susitikimuose jie dalinasi sukaupta gyvenimiška patirtimi, žiniomis, istorijomis, atranda naujų užsiėmimų. Savanoriai kartu su seneliais vaikšto lauke, padeda apsipirkti, aplanko gydytoją ar seniai matytą draugą. Atsižvelgdami į senelių pomėgius, savanoriai kartu sodina augalus, garsiai skaito knygas, žiūri nuotraukų albumus, gamina rankdarbius, užsiima kita senelių mėgstama veikla.

Ko siekiame?

Sumažinti vyresnio amžiaus žmonių vienišumo jausmą ir pagerinti savijautą, pasitelkiant Raudonojo Kryžiaus savanorius, kurie reguliariai lanko žmones jų namuose;

Padėti žmonėms užsiimti veiklomis, kurių jie vieni daryti jau nebegali, ir kai įmanoma, padėti peržengti namų slenkstį;

Reguliariai stebėti lankomų vienišų senjorų savijautą ir prireikus informuoti reikiamas pagalbos ir priežiūros tarnybas.

Kur gimsta draugystės?

Šiuo metu programa vyksta Tauragėje, Šiauliuose, Vilniuje, Klaipėdoje, Anykščiuose, Visagine ir Alytuje, o 2019 metais siekiame programą vykdyti dar 3 miestuose.