Nuolatinis rėmimas

84 metų Veronika, gyvenanti Vilniuje, Fabijoniškėse, kasdien sėdi ir žiūri pro daugiabučio langą. Prabėga valanda, dvi, keturios, o ji vis dar sėdi. Atrodo lyg kažko lauktų. Šiandien niekas jos neaplankys. Neaplankys ir rytoj. O gal ir visą mėnesį...

Vienišumo problema yra tapusi masiniu reiškiniu. Vyresnių kaip 65 metų amžiaus žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono ir kasmet vis daugėja. Kas trečias tokio amžiaus žmogus gyvena vienas. Kančia, depresija, prasta sveikata yra daugumos senelių kasdienybė. Kai kurie seneliai neišeina iš namų ištisus metus.

Jūs galite tai pakeisti.

Tapkite nuolatiniu Raudonojo Kryžiaus rėmėju ir Jūsų dėka Veronika bei šimtai vienišų senelių sulauks svečių ir jausis ne tokie vieniši. 

Kaip sprendžiame problemą?

Mūsų programa "Šilti apsilankymai" yra skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių. Nuolatiniai Raudonojo Kryžiaus savanorių apsilankymai pas vienišus senelius gerina emocinę jų savijautą. Seneliams itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas, todėl savanoriai tampa naujais jų draugais. Susitikimuose jie dalinasi sukaupta gyvenimiška patirtimi, žiniomis, istorijomis, atranda naujų užsiėmimų. Savanoriai kartu su seneliais vaikšto lauke, padeda apsipirkti, aplanko gydytoją ar seniai matytą draugą. Atsižvelgdami į senelių pomėgius, savanoriai kartu sodina augalus, garsiai skaito knygas, žiūri nuotraukų albumus, gamina rankdarbius, užsiima kita senelių mėgstama veikla.

Ko prašome?

Kviečiame tapti nuolatiniu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus rėmėju ir paaukoti 12, 20 arba 30 eurų kiekvieną mėnesį pažeidžiamiems žmonėms Lietuvoje. 

Jūsų parama skiriama ne tik "Šiltų apsilankymų", bet ir kitoms Lietuvos Raudonojo Kryžiaus programoms.

Ką galime padaryti už jūsų kasmėnesinę auką per metus?

Pavyzdžiui už 30 Eur galime reguliariai rūpintis 1 vienišu seneliu 2 mėnesius. Tai yra 16 valandų nuoširdaus dėmesio, rūpesčio ir kokybiško emocinio palaikymo. Lankymo kaštus sudaro tinkamų savanorių atranka, paruošimas, motyvavimas  ir koordinavimas.

Už 25 Eur galime nupirkti humanitarinį paketą karo ir konfliktų paliestam užsieniečiui Lietuvoje. 

Tapti nuolatiniu rėmėju

Tapti rėmėju galite mūsų puslapyje spausdami Tapkite nuolatiniu rėmėju. Taip pat nuolatiniu rėmėju galite tapti užpildę mūsų pateiktą popierinę formą ir pasirašę sutartį. Vilniuje - parduotuvėse Maxima, prekybos centre Outlet Park ir miesto aikštėse, Kaune - prekybos centre Akropolis, Maxima parduotuvėse bei miesto aikštėse.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip galiu tapti nuolatiniu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus rėmėju?

Nuolatiniu rėmėju galite tapti vos per kelias minutes tinklalapyje www.redcross.lt paspaudę ant nuorodos Tapti nuolatiniu rėmėju ir užpildę atsidariusią elektroninę formą. Taip pat nuolatiniu rėmėju galite tapti užpildę mūsų pateiktą popierinę formą ir pasirašę sutartį. Vilniuje - parduotuvėse Maxima, prekybos centre Outlet Park ir miesto aikštėse, Kaune - prekybos centre Akropolis, Maxima parduotuvėse bei miesto aikštėse.

Kam bus skiriamos surinktos lėšos?

Jūsų paramą skirsime krizės paliestiems žmonėms, pavyzdžiui, nuo vienišumo kenčiantiems seneliams, kurie dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeina iš savo namų, lankyti. Už paramos lėšas atrinksime, mokysime ir koordinuosime senelius lankančius savanorius.

Paramos lėšos pagal poreikį skiriamos visoms Raudonojo Kryžiaus programoms, kurios padeda  krizės paliestiems žmonėms Lietuvoje.

Kaip informuosite apie panaudotą paramą?

Kelis kartus per metus siųsime naujienlaiškius ir informaciją, kaip Jūsų parama padeda krizės paliestiems žmonėms.

Kaip bus naudojami mano asmeniniai duomenys?

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami lėšų rinkimo ir informavimo tikslais. Jums sutikus, Lietuvos Raudonasis Kryžius informuos apie pagalbą krizės paliestiems žmonėms ir susisieks kilus klausimams dėl paramos.

Ar mano asmeniniai duomenys yra saugūs?

Taip, Jūsų asmeniniai duomenys yra visiškai saugūs, nes yra tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymų ir Europos Sąjungos Duomenų apsaugos reglamento Nr. 2016/679 nustatyta tvarka.

Ką daryti, jei pasikeitė mano asmeniniai duomenys?

Apie pasikeitusius asmeninius duomenis informuokite el. paštu info@redcross.lt.

Ką daryti, jei pakeičiau savo nuomonę ir nebenoriu būti nuolatiniu rėmėju?

Apie savo sprendimą praneškite paskambinę į nuolatinio rėmimo liniją – tel.+370 650 55465 

Kas yra nuolatinis rėmimas?

Tai yra vienas efektyviausių ir kaštų prasme pigiausių būdų pritraukti individualių rėmėjų nevyriausybinėms organizacijoms, neturinčioms pastovaus finansavimo. Tai reguliari  individualių žmonių parama, kuri leidžia planuoti organizacijos išteklius ir humanitarinių pagalbų plėtrą ateityje, turint tikslą padėti didesniam skaičiui krizės paliestų žmonių.